Parafia Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej- Kalifornijska Częstochowa - Los Angeles - Our Lady Of The Bright Mount Parish Los Angeles - Default

Oficjalna strona Parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w Los Angeles - Kalifornijska Częstochowa

OVERVIEW

The website polskaparafiala.org presently has a traffic classification of zero (the smaller the superior). We have traversed twenty pages inside the web page polskaparafiala.org and found eighteen websites referring to polskaparafiala.org. We were able to find one contacts and locations for polskaparafiala.org to help you correspond with them. We were able to find one public networking platforms retained by this website. The website polskaparafiala.org has been online for one thousand and one weeks, nine days, sixteen hours, and fifty-three minutes.
Addresses
Online Since
Apr 2005

POLSKAPARAFIALA.ORG TRAFFIC

The website polskaparafiala.org is seeing variant amounts of traffic for the duration of the year.
Traffic for polskaparafiala.org

Traffic ranking (by month) for polskaparafiala.org

Traffic ranking by day of the week for polskaparafiala.org

POLSKAPARAFIALA.ORG HISTORY

The website polskaparafiala.org was first filed on April 26, 2005. It is now one thousand and one weeks, nine days, sixteen hours, and fifty-three minutes young.
REGISTERED
April

COMPANY MATURITY

YEARS
MONTHS
DAYS

Centrala Radia Maryja w Chicago

Radio Maryja - WPNA 1490am Chicago. Wywiady audio - RM Chicago. Rodzina Radia Maryja w Kanadzie. TV TRWAM CHICAGO - oglądaj na żywo. W tle działań wojennych i wielkiej pol.

WHAT DOES POLSKAPARAFIALA.ORG LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of polskaparafiala.org Mobile Screenshot of polskaparafiala.org Tablet Screenshot of polskaparafiala.org

Our Lady of the Bright Mount Parish

Bogdan Molenda

3424 W Adams Blvd

Los Angeles, CA, 90018

US

POLSKAPARAFIALA.ORG SERVER

I caught that a lone root page on polskaparafiala.org took four hundred and fifty-three milliseconds to stream. Our parsers could not find a SSL certificate, so therefore I consider polskaparafiala.org not secure.
37.59.22.75

NAME SERVERS

ns29.1and1.com
ns30.1and1.com

SERVER SOFTWARE AND ENCODING

We diagnosed that polskaparafiala.org is operating the Apache/2.2.22 (Debian) operating system.

SITE TITLE

DESCRIPTION

PARSED CONTENT

The website states the following, "Św Jan Paweł II z nami." I viewed that the web page stated " Ojciec Święty Benedykt XVI udziela całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa Ks." They also said " Proboszczowi Rafałowi Dyguła SChr i wiernym Parafii MB Jasnogórskiej w Los Angeles w 35 rocznicę pobytu w Parafii Kardynała Karola Wojtyły 29. 1976 na czas wprowadzenia relikwii bł. 2011 wzywając obfitości łask i darów Bożych -. Aktualnie nasza maryjna świątynia, określana jakże często jako. Bo na ziemi być Polakiem, to żyć bosko i szlachetnie." The meta header had Matka Boża as the first search term. This keyword is followed by Matka Boska, Maryja Panna, and Jasnagóra which isn't as important as Matka Boża. The other words they uses is Częstochowa. Los Angeles is included and will not be seen by web engines.

ANALYZE SUBSEQUENT WEB PAGES

Polska Partia Narodowa - Start

Statut, władze, założenia programowe i ideologiczne. PPN w walce o parlament. Grupa historyczna Narodowych Sił Zbrojnych. Lista 100 gejów i lesbijek wg Bubla. Narodowcy przeciwko zbrodniczemu syjonizmowi! Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy. LUDOBÓJSTWO LUDNOŚCI POLSKIEJ NA WOŁYNIU.

PPS WROCŁAW

Od niepodległej Polski do 1948. Po 1987 i PPS na uchodźstwie.

PolskaPhotogirl

A conversation that makes me happy. Seeking His Face in the Nations. A conversation that makes me happy. This is a friend that I relate to really well. from our list of overseas experiences to growing up in the same hometown.

Polska Pięknieje

O funduszach unijnych na turystykę. Dzięki unijnym funduszom zwiększa się oferta turystyczna Polski. Przez ostatnie lata odbudowano lub odnowiono wiele cennych zabytków, zrewitalizowano zaniedbane części miast, wybudowano setki kilometrów dróg rowerowych. Rozstrzygnięcie konkursu Polska Pięknieje 7 Cudów Unijnych Funduszy. Odbyło się podczas I Forum Funduszy Europejskich. Choć bieżąca perspektywa finansowa 2007-2013 rozpoczęła się oficjalnie.

Piłka Nożna - Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz

Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłki nożnej. Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczególnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka. Niedziela, 15 kwietnia 2018.